Przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej wyboru zespołu na wesele pary młode mają dużo pytań a zdarza się, że nie wiedzą o co należy zapytać. W tym miejscu chcę odpowiedzieć na te najczęściej zadawane.

  1. Jaki jest repertuar zespołu? Przekrój utworów jakie mamy w repertuarze jest dość rozległy. Zaczynamy od muzyki lat 50-tych, 60-tych – np. „Cicha Woda” Zbigniewa Kurtycza, „Goniąc Kormorany” Piotra Szczepanika, poprzez lata 70-te, 80-te, 90-te – zespoły Maanam, Budka Suflera, Perfect, Dżem … oraz solistów np. Anna Jantar, Ryszard Rynkowski, Seweryn Krajewski czy Krzysztof Krawczyk i Maryla Rodowicz. Choć koncentrujemy się przede wszystkim na muzyce polskiej, gramy utwory gwiazd światowych – Abba, Tina Turner, Dalida, muzyka włoska. Tak wybieramy najlepsze do zabawy utwory kończąc na najnowszych hitach polskich i zagranicznych – Margaret, Ania Rusowicz, Ed Sheeran. Dużo miejsca, chyba że Państwo zdecydują inaczej, zajmuje muzyka disco polo. Jesteśmy przygotowanie żeby tej muzyki było naprawdę dużo ale też żeby stanowiła margines oprawy muzycznej. W 95% wesele nie może się obyć bez muzyki biesiadnej dobrej do tańca i do śpiewu przy stole.
  2. Czy repertuar można modyfikować? Oczywiście, że TAK! Możemy ułożyć playlisty jak Państwu będzie odpowiadało. Wy decydujecie jakie utwory muszą się pojawić, a jakie są „zakazane”.
  3. Jak często są przerwy? Ile trwają? Bloki muzyczne trwają zazwyczaj 45 – 50 minut, przerwa do 15 minut. To jest założenie którego się trzymamy a impreza to weryfikuje.
  4. Co jest wliczone w cenę? Za co trzeba płacić dodatkowo? W umowie nie mamy żadnych * ani drobnego druku. W cenę wliczamy wynagrodzenie członków zespołu, dojazd do lokalu, dojazd do domu panny młodej i pana młodego (jak trzeba), biesiada, oczepiny, zabawy weselne i to wszystko co dzieje się na imprezie. Także ustalamy godziny w jakich odbywa się spotkanie. Zazwyczaj wesele ustalamy do godziny piątej. Oczywiście jak goście chcą się bawić dalej, nie ma sprawy. Koszt dodatkowy za każdą następną godzinę ustalamy na sto złotych.
  5. Czy w trakcie przerw jest odtwarzana muzyka w tle? Tak, na każdej przerwie sączy się, nie nachalnie z głośników muzyka.
  6. Czy goście mogą zamawiać dedykacje? Jak najbardziej! Jest nam miło jak goście zamawiają utwory dla pary młodej, innych osób lub po prostu utwory, które chcą usłyszeć.
  7. Czy zespół zapewnia konferansjera prowadzącego wesele? Oczywiście nic na weselu nie odbywa się bez nas. Wszystkie zapowiedzi poszczególnych etapów imprezy prowadzi nasz kolega z zespołu – elokwentny i z poczuciem humoru. Także zaprasza, zachęca do zabawy, proponuje i zmienia układy taneczne, prowadzi zabawy i oczepiny.
  8. Czy zespół potrafi zagrać bez elektronicznego sprzętu muzycznego? Jak najbardziej, udowadniamy to zazwyczaj podczas biesiady za stołami lub przy chwilowym braku prądu (ale to raczej już się nie zdarza).
  9. Czy w ofercie są oczepiny? Tak, to w 99,9% stały punkt wesela. Chociaż coraz częściej pary młode chcą żeby były one jak najkrótsze, to muszą się odbyć. W różnych rejonach kraju mogą się trochę różnić, dlatego zawsze pytamy i uzgadniamy ich przebieg. Więcej o oczepinach w zakładkach wesele i zabawy weselne.

X